Feminismul de azi nu va face femeia mai fericită, dimpotrivă.
Feminismul doar va separa apele și-l va face mai liber și mai zâmbitor pe bărbatul liber și independent de obligații.
Femeia feministă are drumul deschis pe topogan spre nefericire, fără posibilitate de a scăpa.
Nu putem schimba din condei niște condiționări naturale, ancestrale, există niște setări fizice și emoționale care nu se pot modifica din gură, nu putem inventa noi acum reguli prin care să efeminăm bărbatul și să masculinizăm femeia. Deși și asta se cam petrece deja.
Asta este, nu îndreptăm noi cocoșații acum, dar să nu uităm niciodată că femeia iubită de prinț sau de rege poate deveni într-o zi prințesă sau chiar regină, dacă va fi cea aleasă. Ține exclusiv de ea și de calitățile ei ca să fie păstrată, dorită, rezervată. Când regele hotărăște, tot regatul și supușii iau act și felicită noua pereche. Nimeni nu comentează.
Bărbatul iubit de regină nu va fi niciodată rege, el este și va rămâne pentru totdeauna doar un simplu cordaci, doar un aparat, o sculă, un simplu generator de orgasme. Niciodată ce-l ce-o fute pe regină sau pe prințesă nu va fi rege, nici măcar prinț, orice ar face și oricâte calități ar avea.
Să nu uiți asta niciodată!
P.S.:
Finalul textului de aici:
https://mnmlistro.blogspot.com/2018/10/feminism.html
Hi, I'm Max.
I write about money, freedom, simplicity, investing, mistakes, happiness, and the search for a peaceful life.
For years I have published my thoughts online without ads, sponsors, affiliate links, or commercial pressure.
If my writing has helped you think more clearly, make better decisions, or simply see things from a different perspective, your support is greatly appreciated.
Thank you for reading and for helping keep this work independent.
— Max
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu
Iertatul tata avea o vorbă, învățată de la naşu-bătrânu, naşul lui de cununie, surd şi el ca şi mine, Dumnezeu să-i ierte pe amândoi, care tradusă sună cam aşa:
”Banii, puțini-mulți, să fie cu noroc, să te bucuri de ei. Doar la doctori să nu-i (fii nevoit să-i) dai.”
Mulțumesc. Bine ai venit!