Ziua 38/365, anul 1/2.
Zilele trecute, acum vreo săptămână, am fost undeva la mare și m-am revăzut cu ele din nou după aproape un an. Trei, din trei generații, mi-au spus că m-am cam îngrășat. Ok, n-au făcut-o direct: ”n-ai mai fost la sală...?!?”.
Am recunoscut că nici pe la sală n-am mai dat, nici de alimentație n-am mai avut grijă, nici somnul nu-i de cea mai bună calitate de câteva luni de zile.
Mă reapuc de treabă, curând.
Ce sau cine m-a pus pe gânduri ca să reiau calea cea dreaptă și mai bună?
Nu maică-mea care văzând o poză cu mine a constatat surprinsă debandada. ”Ce-i, mă, aici? Sat fără câini?”
Nu cele trei doamne drăguțe și oneste (AlalL, Do, Al.Di.) care au tras un semnal de alarmă.
Nu, nu ele. Nici ele. Deși le mulțumesc și lor.
Hi, I'm Max.
I write about money, freedom, simplicity, investing, mistakes, happiness, and the search for a peaceful life.
For years I have published my thoughts online without ads, sponsors, affiliate links, or commercial pressure.
If my writing has helped you think more clearly, make better decisions, or simply see things from a different perspective, your support is greatly appreciated.
Thank you for reading and for helping keep this work independent.
— Max