Hi, I'm Max.
I write about money, freedom, simplicity, investing, mistakes, happiness, and the search for a peaceful life.
For years I have published my thoughts online without ads, sponsors, affiliate links, or commercial pressure.
If my writing has helped you think more clearly, make better decisions, or simply see things from a different perspective, your support is greatly appreciated.
Thank you for reading and for helping keep this work independent.
— Max


Ce dragut din partea ta ca te insori sacrificandu-te, de dragul Mariei :)
RăspundețiȘtergereAșa sunt eu: drăguț. Cu un sacrificiu suntem datori toți o dată în viață. A venit acum și momentul meu. :-)
RăspundețiȘtergereSi Stephanie Coontz ce zice, ti-a dat binecuvantarea?
RăspundețiȘtergereMă citește și pe mine cineva. :-)
RăspundețiȘtergereNici un cuvânt nu schimb din textul acela.
Rămâne cum am stabilit! :-)
Da,da, cum sa nu... ?! Sa ma chemi la nunta ca sa-ti fac poze si sa i le trimit lui Steph.. sau dupa caz la nunta Mariei daca ti-o ia inainte :))
RăspundețiȘtergereȘtim amândoi, toți trei - de fapt, că Maria se va mărita înaintea mea. :-)
RăspundețiȘtergerePentru că, deocamdată, n-am primit nici un ”da” și nici o cerere în căsătorie. ;-)
Ce buna era hartia pentru ciorne pe vremuri.. si ce blog smecker ai ;)
RăspundețiȘtergereBlogul e ok, ca și comentatoarele. Ăștia suntem, cu ăștia defilăm.
RăspundețiȘtergereE bine! Suntem sănătoși și asta este important.
Să nu-l mâniem pe Dumnezeu.
Hai cu o șotie, sau cu o soție. Dar cineva real, cu nume și prenume, nu obscură și dubioasă ascunsă. Ok? :-)
;-)
Cum sa-ti gasesc eu sotie, acum ca Maria nu te mai poate ajuta:), cand tu nu crezi in casatorie de vreo douazeci de ani?!
RăspundețiȘtergereBine măcar că nu ești rea. Asta era temerea mea cea mai mare.
RăspundețiȘtergereTot nu-i rău. Ești sufletistă și asta e important.
Să fii iubită!
Ce revelatie.. Ti-a luat ceva timp sa te dumiresti! Multumesc, asemenea!
RăspundețiȘtergereDoamne-ajută!
Ștergere