Ca o cafea cu lapte şi o brioşă lângă. Plus un pahar de apă.
Adică: bună, blândă, caldă, iubitoare, înțelegătoare.
Bună dimineața!!!
Hi, I'm Max.
I write about money, freedom, simplicity, investing, mistakes, happiness, and the search for a peaceful life.
For years I have published my thoughts online without ads, sponsors, affiliate links, or commercial pressure.
If my writing has helped you think more clearly, make better decisions, or simply see things from a different perspective, your support is greatly appreciated.
Thank you for reading and for helping keep this work independent.
— Max
Faci un casting ?! Pe cand preselectia ?
RăspundețiȘtergereVad ca ai renuntat la frumoase, destepte, missuri si nu mai stiu cum.. :)
De luni dimineață. 😀
ȘtergereCine a zis că am renunțat la frumoase şi deştepte...?!?
Pai in text nu se mentioneaza, asa ca am presupus ca nu sunt importante..
ȘtergereDar daca tot zici ca le vrei si frumoase si destepte si intelegatoare si iubitoare si blande si bune.. cred ca-ti trebuie harem ! :)
Salam aleykum!
RăspundețiȘtergereUn fel de "Doamne-ajuta!", banuiesc... :))
RăspundețiȘtergereExact! :-)
RăspundețiȘtergereÎn traducere liberă pentru profani: Să dea Bunul Dumnezeu!!
;-)
In alte traduceri, se mai retine si varianta "Pacea fie cu tine !" Alt sens, alt context.. ;)
RăspundețiȘtergerePace în harem...mai greu.
ȘtergereOricum, nu pare sa fie nevoie de vreo interventie divina, ca harem ai deja... I,C,L,I,etc
RăspundețiȘtergereNu-s ale mele. Le-au luat alții. Demult.
ȘtergereDeci tot Doamne-Doamne mă mai poate ajuta. Măcar cu una. Dar bună.
Zi după mine:
Tatăl nostru, carele eşti în .....
Zic, zic..
RăspundețiȘtergereDar vezi ca iar te-a fluierat arbitrul pentru fault... ;)
Acum îmi pică fisa: care fault?!?
ȘtergereZic, zic..
RăspundețiȘtergereDar vezi ca iar te-a fluierat arbitrul pentru fault.. ;)
Care fault? Chiar m-ai făcut curios.
ȘtergereFault?!?
RăspundețiȘtergerePoate henț.
Pai si ce ?! Unde ai auzit tu ca la hent nu se fluiera ?! :)))
RăspundețiȘtergereLa un henț mic, discret, involuntar, mai închide și arbitrul ochii de dragul frumuseții și cursivității jocului. :-)
RăspundețiȘtergereDoaamne, ce priceput esti la fotbal... :))
RăspundețiȘtergereCa și cum aș fi făcut performanță în sportul ăsta?!?
RăspundețiȘtergerePai tu stii cel mai bine, nu .. ?!?
RăspundețiȘtergereAuzi, dar chiar... Cum se masoara performanta in sportul asta ?! Provocare pe fata ! :))
RăspundețiȘtergereTot prin goluri...
ȘtergereAdica curiozitatea ta inseamna ca nu stii de vreun fault sau nu stii care dintre ele ?! Bogata limba romana si plina de intelesuri... :)
RăspundețiȘtergere