O vezi că este plină de energie. Face notă discordantă cu celelalte. Este mai volubilă, mai puternică, mai rezolvatoare, mai curajoasă, perfect pozitivă și toate astea fără să fi băut nici o cafea și fără să fi tras nimic pe nas. Are un ceva care o împinge de la spate. Da!! Corect. Două ”ceva”. Iubirea din suflet și carnea-os ce-i dă anii înapoi în fiecare zi.
O vezi că-i mai neatentă. Relativ mai neatentă. Că uită diverse lucruri, că întârzie acolo unde era punctuală, că ratează mici momente sau evenimente slab importante sau semnificative pentru ea, dar pe care altădată nu le omitea. Pare că timpul are imensă răbdare cu ea. Așa și este! Iubirea nouă din ea n-are presiunea timpului. Toată lumea e a ei!
O vezi des cu nasul în telefon, deși ea nu prea stătea cu tehnologia modernă. O observi deseori pe sms, mess sau uațap. Zâmbind continuu în timp ce scrie mesaje scurte. ❤ Oare ce-o face acolo?!?
O vezi că este altundeva. Undeva unde-i cu adevărat fericită și nu simte nici o nevoie să spună nimănui asta. Oricum este mai mult decât evident.
O vezi că-i parcă mai tânără de la zi la zi. Ai impresia că ia niște pastile-minune de regenerare totală sau poate că este însărcinată. Nu-ți explici de ce întinerește așa abrupt, dar observi clar pe fața ei explozia de vitalitate juvenilă. Oare de unde-i vine? Ce-o fi mâncat? Ce-o fi băut? Sau o fi de la vreun făcut...
Prietenele ei apropiate, dar nu numai, se miră de transformarea ei uluitoare, benefică și magnifică în același timp. Unele mai băgăcioase întreabă direct chiar: ce-i cu tine?
Ea răspunde calm, candid, zâmbind larg și roz ca de glumă bună: sunt îndrăgostită...!
Redevine o forță, o frumoasă, o puternică, o dulce, o blândă, o caldă, o iubitoare. Dragostea nouă îi dă toate accesoriile frumuseții.
Este extrem de atrăgătoare și emană un parfum discret și dulce de prăjiturică în orice ar fi sau ar face.
Hi, I'm Max.
I write about money, freedom, simplicity, investing, mistakes, happiness, and the search for a peaceful life.
For years I have published my thoughts online without ads, sponsors, affiliate links, or commercial pressure.
If my writing has helped you think more clearly, make better decisions, or simply see things from a different perspective, your support is greatly appreciated.
Thank you for reading and for helping keep this work independent.
— Max

E ceva rău în asta?!
RăspundețiȘtergereUnde scrie?!? :-)
RăspundețiȘtergereSau cine a zis asta?!?
:-) )))