Noi ne cramponăm de lucruri minore, nesemnificative, în loc să vedem cauzele care au condus la aceste crime. Nici măcar nu observăm faptul că oricând un astfel de eveniment similar se poate întâmpla imediat.
Pozele, de la toate evenimentele mai sus menționate, ar fi trebuit să fie pe toate zidurile până când vinovații plătesc și până când suntem siguri că nu se vor întruni prea curând condițiile ca ele să se repete.
Din păcate, ca de obicei, de 26 de ani, pe noi ne preocupă mereu altceva decât siguranța și viitorul nostru și al copiilor noștri.
Iar revolta noastră este pe Fb, evident, împotriva pozelor, a sataniștilor, a halouinului, a discotecilor, a rockotecilor, a rockerilor...
Ceva e profund greșit aici, dar nimeni nu vede. E ca în povestirea aceea cu portavionul înarmat până în dinți ce trece prin spatele mulțimii ce înfulecă și se uită în partea opusă la circ.
Condoleanțe familiilor.
Hi, I'm Max.
I write about money, freedom, simplicity, investing, mistakes, happiness, and the search for a peaceful life.
For years I have published my thoughts online without ads, sponsors, affiliate links, or commercial pressure.
If my writing has helped you think more clearly, make better decisions, or simply see things from a different perspective, your support is greatly appreciated.
Thank you for reading and for helping keep this work independent.
— Max

Acest comentariu a fost eliminat de autor.
RăspundețiȘtergereAsta se întâmplă de 26 de ani. Nu-i nimic nou sub Soarele României.
RăspundețiȘtergereSi in plus, ce e foarte grav, este ca incepem sa dezvoltam imunutate, sa ne cam obisnuim cu "circul" sau chiar cu durerea promovata excesiv, incat ma intreb, daca nu cumva ne indreptam incet si sigur spre o forma de insensibilizare in masa ?!
RăspundețiȘtergereEste doar manipulare.
RăspundețiȘtergere