Am scris deja detalii despre motivele pentru care cred eu că unele dintre femei reușesc să deschidă un ochi, vezi mai jos un link sau două.
Vin acum cu o precizare, cu un supliment, la articolul pe care îl postez mai jos.
Femeilor le repugnă, le este absolut scârbă, să fie partenerele și/sau purtătoarele copiilor unor pierzători, a unor luzări, a unor bărbați slabi și ușor manipulabili.
Acum o să întrebi:
Bine-bine, dar ele când au fost însămânțate și/sau s-au măritat/intrat într-o relație pe termen lung nu și-au dat seama până în însămânțare că ăia sunt niste dobitoci?!?
Nu, de cele mai multe ori. Nu, în 90% din cazuri.
Există mereu încercarea de a modela, de a modifica, dobitocul pe care l-a ales din grabă, din greșeală și cu care unele mai au și copii din cauza ”ceasului care ticăia”. Dar asta se întâmplă în momentul în care își dau seama că nu au nici o șansă să schimbe pe interior pe acel bărbat slab de care și-au legat destinul. Abia atunci ele încep să caute în exterior.
Următorul pas este ori o situație financiară liniștitoare, un tip cu mai mulți bani, chiar dacă este tot un dobitoc și el, dar care barem oferă o larghețe a statusului financiar, ori un mascul feroce, un macho, un iubit cu care ”se joace” și să se pătrundă măcar de bucuriile și emoțiile profund fiziologice: adică să se simtă cu adevărat femeie din nou în mâinile unui bărbat dominant.
https://mnmlistro.blogspot.com/2020/06/dominarea-si-agresivitatea.html
https://mnmlistro.blogspot.com/2017/11/casatoria-ar-trebui-aprobata-de.html
https://mnmlistro.blogspot.com/2017/10/pizdacosta-hhmmm.html
https://mnmlistro.blogspot.com/2019/06/de-ce-divorteaza-femeile-intre-30-si-45.html
https://mnmlistro.blogspot.com/2015/04/ca-fata-mare-la-maritat.html
Hi, I'm Max.
I write about money, freedom, simplicity, investing, mistakes, happiness, and the search for a peaceful life.
For years I have published my thoughts online without ads, sponsors, affiliate links, or commercial pressure.
If my writing has helped you think more clearly, make better decisions, or simply see things from a different perspective, your support is greatly appreciated.
Thank you for reading and for helping keep this work independent.
— Max

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu
Iertatul tata avea o vorbă, învățată de la naşu-bătrânu, naşul lui de cununie, surd şi el ca şi mine, Dumnezeu să-i ierte pe amândoi, care tradusă sună cam aşa:
”Banii, puțini-mulți, să fie cu noroc, să te bucuri de ei. Doar la doctori să nu-i (fii nevoit să-i) dai.”
Mulțumesc. Bine ai venit!