Cu astfel de pași de melc bețiv și trubadur simpatic îmi aduc aminte de PNȚ-ul lui Ciumara, Radu Vasile și cum îl mai chema pe al treilea care ”au rezolvat” prietenește sistemul bancar și industriile în anii 90 ajungând pe mâna și în renta de acolo unde trebuiau să ajungă. Singura diferență este că astăzi mulți pesediști au ajuns sau sunt la pușcărie, nu mai sunt bara-bara cu ei.
îți vor râde în față infractorii și-ți vor întoarce spatele.
Cu siguranță femeile bătrâne cu pătrunjel și flori din grădină care vând la colț de stradă pentru a trece de la o zi la alta vor fi arestate și anchetate ferm în continuare pentru evaziune fiscală.
Iar cei care vin cu comorbidități pe secțiile de reanimare, vai de ei!, dar care anterior erau pe picioare, cât decât, nu vor avea prea multe șanse odată internați în spitale.
P.S.:
Rasputin a fost otrăvit cu o doză de cianură cât să omori peste cinci persoane, împușcat de două ori în piept și în spate și o dată în cap, bătut cu bâtele și călcat în picioare de mai mulți și abia apoi trupul i-a fost aruncat într-un râu, Neva.
În raportul de autopsie la cauza morții s-a scris sec: înec.
Hi, I'm Max.
I write about money, freedom, simplicity, investing, mistakes, happiness, and the search for a peaceful life.
For years I have published my thoughts online without ads, sponsors, affiliate links, or commercial pressure.
If my writing has helped you think more clearly, make better decisions, or simply see things from a different perspective, your support is greatly appreciated.
Thank you for reading and for helping keep this work independent.
— Max

Intrebarea e dacă Rasputin supravietuia sau nu fără să fie si înecat :)
RăspundețiȘtergereCa bătrânii cu comorbiditati ar mai fi avut zile fără coronavirus..